fbpx
Zaznacz stronę

TYDZIEŃ 4 – WDRAŻANIE | JAK NAUCZYĆ SIEBIE I SWOJE DZIECI NASTAWIENIA NA ROZWÓJ?

TYDZIEŃ 4 | WDRAŻANIE

Wyrabiając w sobie nawyk nastawienia na rozwój, jesteś w stanie lepiej osiągać zamierzone cele. Dlaczego? Dzięki temu budujesz w sobie siłę, która pozwala Ci myśleć pozytywnie, co z kolei pomaga pokonywać pierwszą i kolejne przeszkody na Twojej drodze do sukcesu. Nastawienie na rozwój zmotywuje Cię do dalszej pracy nad samą sobą. Pamiętaj, praktyka czyni mistrza – aby więc nauczyć się działać w duchu „nastawienia na rozwój” – działaj.

Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, zapraszam Cię serdecznie do przeczytania wstępu do cyklu artykułów o nastawieniu na rozwój. Dowiesz się z niego, skąd wziął się pomysł na napisanie tych tekstów i co było moją największą motywacją. W drugim kroku możesz przeczytać artykuł z tygodnia pierwszego, tak aby w pełni zrozumieć koncepcję nastawienia na rozwój. W trzecim kroku zapraszam Cię do lektury tekstu o obserwacji ludzi, z różnym nastawieniem na życie i o tym, co zrobić, aby Wasze było pozytywne. W czwartym kroku przeczytaj artykuł na temat naśladowania. Jest to bardzo ważny etap wprowadzania zmian w życiu. 

 

KROK 1: POCHWAŁA MOTYWUJĄCA

Chwal swoje dziecko przede wszystkim za wytrwałość w rozwiązywaniu problemów, a nie za bycie inteligentnym lub utalentowanym. Dzięki dobrze dobranym słowom połączysz wyniki Twojego dziecka z wysiłkiem, a nie z wrodzoną zdolnością. Kiedy zwrócisz uwagę na te kwestie, dziecko będzie bardziej skłonne do podjęcia ryzyka i doceniania swojej ciężkiej pracy. Używaj sformułowań pozytywnych, np. „jesteś odważny i możesz to zrobić”, „spróbuj sobie z tym poradzić”. Zapewniaj dziecko, że może wszystko, jeśli będzie się starać.

KROK 2: POZWÓL NA EFEKTYWNE PRZEMYŚLENIA

Pozwól dziecku na przemyślenia związane z zadaniami, które podejmuje. Każdy z nas potrzebuje czasu, aby oswoić się z pewnymi sprawami i czekającymi go wyzwaniami. Zmaganie się z problemem buduje odporność, daj więc dziecku czas na oswojenie się z tematem. Bądź obok i podejmuj z dzieckiem rozmowę na ten ważny dla niego temat. Rozmowa i rozłożenie problemu na czynniki pierwsze zawsze sprawia, że „nie taki wilk straszny, ja go malują”.

Przeczytaj cykl artykułów „Jak nauczyć siebie i swoje dzieci nastawienia na rozwój?”

Zagadnienie nastawienia na rozwój zrozumiesz, gdy przeczytasz cały cykl artykułów, które dla Ciebie przygotowałam. Pełen cykl składa się z następujących artykułów:

 

   1. WSTĘP: Jak nauczyć siebie i swoje dzieci nastawienia na rozwój?
   2. TYDZIEŃ 1: WPROWADZENIE
   3. TYDZIEŃ 2: OBSERWOWANIE
   4. TYDZIEŃ 3: NAŚLADOWANIE
   5. TYDZIEŃ 4: WDRAŻANIE

 

KROK 3: WYKORZYSTUJ BŁĘDY

Reaguj z ekscytacją, gdy pojawia się okazja do rozwoju Twojego dziecka. W wymagającym momencie powiedz coś w rodzaju: „wydaje mi się, że to doskonała okazja do naszego rozwoju!”. Następnie poświęć chwilę danemu zagadnieniu i stwórz środowisko, w którym będziecie spodziewać się niepowodzeń, a popełnione błędy okażą się metodą nauki.

Ćwiczenia dla rozwoju mózgu mogą okazać się trudne dla Ciebie i Twojego dziecka, dlatego warto odpoczywać i się regenerować. Do wszystkich ćwiczeń możecie wrócić następnego dnia.

 

4-TYGODNIOWY PRZEWODNIK NASTAWIENIA NA ROZWÓJ

POBIERZ DARMOWY PDF Z PRZEWODNIKIEM

 

Od kilku tygodni pomagasz swojemu dziecku zbudować nawyk wdrażania w swoim życiu nastawienia na rozwój oraz nowego sposobu reagowania na pojawiające się wyzwania. Zachęcamy do ciągłej pracy nad Waszym rozwojem. Spraw, by zasady myślenia o rozwoju stały się podstawą procesu uczenia się Twojego dziecka!

 Proste strategie jak chwalenie za wysiłek, interpretowanie błędów jako okazji do nauki oraz korzystanie z mocy słów są potężnymi metodami w procesie zmiany waszego sposobu myślenia. Twoje dziecko zrozumie, że nie jest samo w tej podróży, gdy będzie czuło wsparcie rodziców. Pokażesz dziecku, że tak samo jak ono stawiasz czoła wyzwaniom i budujesz swoją wytrwałość.
Twoje dziecko uzbrojone w pozytywne nastawienie i świadome tego, że rozwój i zmiany są zawsze możliwe, będzie gotowe do stawienia czoła największym wyzwaniom.

 Pobierz PDF z przewodnikiem TUTAJ

Bądź na bieżąco!

Zapisz się na newsletter. pobierz bezpłatny e-book
i otrzymaj 10% rabatu na pierwsze zamówienie!

0